לדורי דורות השבעה באוקטובר (ע"ר) 7oc | המוזיאון הדיגיטלי הבין-לאומי המקיף

לזכור את כולם, לזכור את האירועים לנצח, במוזיאון דיגיטלי עצום עם חווית גלישה ושימוש שטרם נראו - תוך הנגשה שפתית לכל העולם בואו להקים את 'יד ושם' החדש (סעיף 46 למעוניינים, הו"ק/תשלומים לתורמים)

תוכן עניינים:
-רקע מקדים
-אודות הפרויקט
-הערות והבהרות
-הערות בנושאי שקיפות
-האנשים מאחורי הפרויקט

רקע מקדים:
מדינת ישראל ספגה את המתקפה והמלחמה הכי מחרידות מאז השואה. אלפי נרצחים שקיפחו את חייהם רק בשל היותם יהודים, ישראלים או אזרחים מכל העולם שבחרו לקשור את גורלם עם מדינת ישראל. בשבעה באוקטובר פרצה המתקפה המחרידה ביותר באכזריותה מאז השואה ויש שיגידו מאז מאורעות התנ"ך. מחקרים מוכיחים כי רק צריבת זכרון אירועים טרגיים - היא זאת ששומרת על עירנות מדינה לדורות הבאים. לצד החובה לשמור על זכרון כל אחד ואחת מהאנשים והנשים שנרצחו בשבעה באוקטובר ובמשך כל ימי הלחימה, קיימת גם החובה הקריטית והיא: לשמר את זכרון האירועים עבור ביטחון הדורות הבאים.

לכן הוקמה עמותת 'לדורי דורות השבעה באוקטובר (ע"ר)'. על מנת להנציח את האירועים והשמות. בעידן המודרני, בו רמת הקשב של הגולש הממוצע ברשת הינה קצרה מאד וכמעט לא קיימת, נוצרה ההבנה שאתרי הנצחה ומוזיאונים אינם יכולים עוד להיות מונגשים לציבור בצורה 'אפרורית' וכזו שאינה מושכת את העין ואת הגולש. הגולש הממוצע לא מתעכב על תוכן שאינו מונגש בצורה שהיא פחות ממדהימה, קל וחומר כשמדובר בנושאים בהם השכול והמוות שולטים.

אודות הפרויקט:
פרויקט 7oc הינו פרויקט אדיר ששם לעצמו מטרה כפולה: הקמת עמוד זכרון אישי עבור כל נרצח ונרצחת, עבור כל אזרח ואזרחית, שנרצחו ונפלו בשבעה באוקטובר ובמהלך המלחמה. בכל עמוד יוצג סיפור חייו העיקרי של הנרצח או הנופל, לצד סרטון אישי שבו יספר קרוב משפחתו של מושא העמוד - על הנרצח או הנופל. כמו כן, להקים סיור ווירטואלי לאורך כל היישובים בהם התרחשה המתקפה האכזרית של ארגון הטרור חמאס לאורך עוטף עזה והיישובים הסמוכים. הסיור יעניק לגולש את האפשרות לצלול בחוויה תלת-מימד לפי סדר האירועים בציר יסודי, כאמור, לאורך כל הנקודות בכל רחבי העוטף בהם התרחשו האירועים המחרידים, כאשר בכל נקודה בה אירוע התקפה - יוכל הגולש להתעכב ולהאזין להדרכה קולית במגוון שפות, יחד עם כל התמונות והתיעודים המחרידים, הרלוונטיים לאותה נקודה. בראשית הסיור הווירטואלי יוכל הגולש לבחור באיזו שפה ירצה להאזין לסיור, כמו כן, יוכל הגולש לבחור האם הוא חפץ בסיור 'מלא' או בסיור 'מצונזר'. כלומר, האם לקבל במהלך הסיור את התיעודים ללא צנזורה, סיור בו יוצגו בפניו המראות והרגעים הקשים ביותר ללא טשטוש, או לקבל את הסיור בצורה מעודנת במידה והדבר קשה עליו. מטרת הסיור היא אחת: לחקוק את האירועים כולם, ללא דילוג על אף פרט, עבור הדורות הבאים, עבור כלל הגולשים ברחבי העולם (ולכן תקציב ניכר בפרויקט מוקדש לטובת הקמת מחלקת תרגום ענפה)

את הפרויקט תלווה אחת מחברות הפיתוח המתקדמות בישראל ומיד לאחר השלמת הגיוס בהצלחה - תצא העבודה האדירה לדרך. לפניכם המחשת המוזיאון הדיגיטלי ממנו תוכלו להתרשם בעיקר במטרת העל של פרויקט 7oc: הקמת 'יד ושם' החדש לעולם כולו בצורה שאינה מזכירה עוד אתר הנצחה אלא אתר שיעניק לגולשיו חווית שימוש מתקדמת ביותר.
הערות והבהרות שונות בנושאים כלליים ובנושאי שקיפות:
-כל תורם ותורמת מקבלים מיידית קבלה למייל
-תורמים המעוניינים בקבלת סעיף 46 - ישנה אפשרות כזו לבחירה
-ישנה אפשרות לפריסת התרומה להו"ק עם ובלי תפיסת מסגרת, לבחירתכם
-ישנה אפשרות לתרומה דרך כרטיסי האשראי השונים, דרך ביט, דרך פייפאל ובהעברה בנקאית לחשבון הבא: לפקודת 'לדורי דורות השבעה באוקטובר' | בנק הבינלאומי (31) סניף 12 ירושלים ראשי | חשבון מספר: 304692
בכל שאלה ניתן לפנות ישירות לטלפון ומייל העמותה המופיעים בתחתית העמוד.
שקיפות:
-באתר המוזיאון יוקם מדור ייעודי ובו פירוט כלל תרומות העמותה לצד כלל הוצאות העמותה מיומה הראשון. תורמים שסימנו את תרומתם כתרומה אנונימית - יופיעו תחת המילה 'אנונימי שפרטיו שמורים במערכת'. העמותה תעלה לאתר בכל רגע נתון תיעוד מלא של כלל ההוצאות, כולל חשבוניות והסכמי התקשרות. כמו כן, העמותה תדווח לציבור, באמצעות המדור, על מצבה הפיננסי ועל יתרותיה, ככל שיהיו כאלה.
-את העמותה מלווה היועץ המשפטי יעקב ביטון ממשרד עורכי הדין ביטון & בר אשר

-את העמותה מלווה רואה החשבון דודי בן משה ממשרד רו"ח בן משה
-מקימי העמותה הינם איש התקשורת יוסי דוידוב, דניאל לב ארי, הגברת מורן מרקס והגברת חגית ביטון.

האתר הוקם ועוצב ב- 🤍 על ידי couple-marketing | © כל הזכויות שמורות